Kompozit Panel

Kompozit Panel

Kompozit Panel

Kaplama işlemi söz konusu olduğunda akla ilk gelen seçenekler arasında kompozit panel ürünleri gelmektedir. Kompozit panel polietilen olarak da isimlendirilen bir malzemenin her iki yüzünün de alüminyum levhalarla kaplanması sonucunda oluşan kullanışlı malzemedir. Birden farklı malzemeyle birlikte kaplama konusunda son derece iddialıdır. Farklı malzemelerle uyum içerisinde kullanılıyor olması, söz konusu malzemelere olan ilgiyi de arttırmaktadır. Özellikle mukavemet derecesi oldukça yüksek olan bu malzemenin dayanıklı bir malzeme olarak tanımlanması da mümkün olmaktadır.

Günümüzde üretimi yapılan kompozit paneller, hem kullanışlı hem de estetik bir değere sahip olan yapı malzemeleridir. Bundan dolayı yaşam alanlarının hem işlevsel olmasını hem de şık bir görselliğe sahip olmasını mümkün kılan bir malzemedir. Ayrıca uzun süre kullanım olanağına sahip olması bu ürünün sıklıkla tercih edilmesini de mümkün kılmaktadır. Firmamız yeni nesil kompozit ürünlerini profesyonel işçiliğiyle sizlerle buluşturuyor. Sizler için uluslararası kalite standartlarına uygun kompozit panelleri üretiyoruz.

Kompozit Panelleri Nerelerde Kullanılır?

Özellikle dış mekan kaplamalarında etkili bir şekilde kullanılan kompozit panel ürünleri, çok geniş bir alanda kullanılmaktadır. Cephe giydirme sektörünün vazgeçilmez bir malzemesi olarak karşımıza çıkan kompozit paneller, kırılmalara karşı da dayanıklı bir malzemedir. Reklam panolarının yanı sıra dekorasyon sektöründe de etkili bir şekilde kullanılan bu malzeme, alışveriş merkezlerinde de sıkça tercih edilmektedir. Ayrıca kompozit panel ürünlerinin otellerde ya da metrolarda da son zamanlarda kullanılmaya başladığı bilinmektedir.

Neden Kompozit Panel Kullanmalıyız?

Günümüz şartlarında en çok tercih edilen yapı malzemeleri arasında yer alan kompozit panel ürünleri, son derece ideal ürünler bir seçenek karşımıza çıkmaktadır. Bu noktada kompozit panellerin sağladığı başlıca avantajlar şu şekildedir:

• Hafif ve oldukça sağlam malzeme olduğu için uygulaması oldukça pratiktir.
• Uzun ömürlü bir malzeme olduğu için son derece tasarrufludur.
• Onarıma herhangi bir şekilde ihtiyaç duymamaktadır.
• Isı ve ses yalıtımı konusunda son derece başarılı bir malzemedir.
• Tabiat şartlarına karşı oldukça dayanıklı bir malzemedir.
• Korozyona karşı son derece ideal bir malzemedir.

Siz de kaliteli bir kompozit panel uygulaması yaptırmak istiyorsanız; firmamızla iletişime geçebilirsiniz.