Cephe Giydirme

Cephe giydirme

Cephe Giydirme Sistemleri

Bir kabuk gibi binaları sararak binalara daha az yükle daha estetik bir görünüm sağlayan yapılar, cephe giydirme sistemleri olarak isimlendirilmektedir. Özellikle beton binaların zamanla dış yüzeyleri çevresel etkenlerden etkilenir ve kirlenip dökülmeye başlar. Beton oluklu bir yüzey olduğu için dışarıdan gelen pisliğin hepsini içine çeker ve bu kirler biriktikçe temizlemesi zor bir hal alır. Cephe giydirme sistemleri bu tarz sorunlara etkili çözüm getirmesiyle son zamanlarda sıklıkla tercih edilen ürünler arasında yer alır.

Hem hantal görünen beton yapıdan kurtulmak hem de daha estetik ve temizlenmesi daha kolay bir materyalle binayı kaplayarak korumak amacıyla bu sisteme başvurulabilir. Giydirme sistemi profesyonellik gerektiren bir işlemdir. Ekiplerimiz binalarınızı dikkatlice inceliyor, işlemin aşamalarını belirliyor ve binanıza en az hasarı vererek uyguluyoruz. Binanızı daha modern bir görünüşe kavuşturuyoruz.

Cephe Giydirme Nasıl Yapılır?

Öncelikle bina giydirme işinde mimarlara çok fazla iş düşmektedir. Deneyimli mimarları olan firmalarla çalışmak giydirme işinde her zaman size avantaj sağlar. Çünkü binanın iyi analiz edilmesi ve uygulanılacak sistemin ona göre belirlenmesi şarttır. Bir de müşterilerin istekleri de dikkate alınarak projeye entegre edilmelidir. Mimar hem müşteriyi dinleyip hem de binaya gereken doğru uygulamayı bulmak zorundadır.

Bizler cephe giydirme sistemlerinde profesyonel bir ekiple çalışıyoruz. Bina ve müşteri isteklerini dengeleyerek başarılı çalışmalar ortaya çıkarıyoruz. Bina yükü kaldırabiliyorsa önceden kesip biçtiğimiz panelleri binanın taşıyıcı kolonlarına monte edebiliyoruz ya da belli bir karkas üstüne yerleştirilmiş panelleri getirip binanın etrafını kaplayabiliyoruz. Çok farklı şekillerde yapılan kaplama modellerinden size en iyi uyanı birlikte belirliyoruz ve binanızı istediğiniz şekilde kaplayabiliyoruz. Cephe giydirme sistemleri için çok sayıda model arasından bir seçim yapabilirsiniz.

Binalar Neden Kaplanır?

Öncelikle kaplama işi sayesinde binanız daha modern bir görünüme kavuşur. Özellikle işletme sahipleri için müşterileri karşısında daha prestijli görünmesini sağlayan bir sistemdir. Binanız dış şartlara daha az maruz kalacağından daha az yıpranır. Deneyimli firmalarla çalışarak binanızı yeni bir görünüme kolayca ve sorunsuz bir şekilde kavuşturabilirsiniz.

Binalarınızda daha önceden oluşmuş çeşitli yapısal bozukluklar varsa bunları cephe kaplama yoluyla saklayabilirsiniz. Kullandığınız malzemeye göre dışarıdan gelen sesleri önleyebilirsiniz. Aynı zamanda mantolama özellikli malzeme seçerseniz ısı ve enerji tasarrufu elde edebilirsiniz. Hem güzel görünen hem de size farklı avantajlar sunan kaplama türleri mevcut. Hemen bize ulaşın ve kendi tarzı olan modern bir binaya sahip olun.